Հայաստան-Եվրամիություն միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակությունը նոյեմբերի 23-24-ը աշխատանքային այց կատարեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն, որի նպատակն էր ս.թ. նոյեմբերի 28-29-ը Բրյուսելում կայանալիք հանձնաժողովի հերթական նիստից առաջ հանդիպումներ ունենալ ԼՂՀ իշխանությունների եւ քաղաքացիական հասարակության հետ: ԼՂՀ նախագահի, Ազգային Ժողովի ներկայացուցիչների, ԱԳ նախարարի եւ հասարակական կազմակերպությունների հետ հանդիպումների ժամանակ արծարծվեցին բրյուսելյան նիստի օրակարգում ներառված հարցերն ու խնդիրները:
ՀՀ ԵՄ պատվիրակության կազմում էին Սամվել Ֆարմանյանը (պատվիրակության ղեկավար, ՀՀԿ), Նիկոլ Փաշինյանը (ՀԱԿ), Տիգրան Ուրիխանյանը (ԲՀԿ), Կարեն Բոթոյանը (ՕԵԿ): Հանդիպման մասնակիցները, կարեւորելով հայկական երկու խորհրդարանների միջեւ տարբեր ձեւաչափերով նման հանդիպումների հաճախակի կազմակերպման անհրաժեշտությունը, հանդես եկան մի շարք տեսակետներով, նկատառումներով եւ գործնական առաջարկություններով:

On November 23-24 the Delegation of the Committee on Armenia-European Union Inter-Parliamentary Cooperation had a working visit to Nagorno Karabakh Republic, and the goal of it was to have meetings with the NKR authorities and civil society before the next meeting of the Committee to be held in Brussels on November 28-29. In the course of the meeting with the NKR President, representatives of the National Assembly, Foreign Minister and NGOs the issues and problems included in the agenda of the Brussels meeting were touched upon.
The RA EU Delegation comprised of Samvel Farmanyan (Head of Delegation, RPA), Nikol Pashinyan (ANC), Tigran Urikhanyan (PAP), Karen Botoyan (Rule of Law). Highlighting the necessity of frequently organizing such meetings in different formats between the two Armenian parliaments, the participants of the meeting expressed a number of views with considerations and practical recommendations.