Հայաստան-Եվրամիություն միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակությունը նոյեմբերի 23-24-ը աշխատանքային այց կատարեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն, որի նպատակն էր ս.թ. նոյեմբերի 28-29-ը Բրյուսելում կայանալիք հանձնաժողովի հերթական նիստից առաջ հանդիպումներ ունենալ ԼՂՀ իշխանությունների եւ քաղաքացիական հասարակության հետ: ԼՂՀ նախագահի, Ազգային Ժողովի ներկայացուցիչների, ԱԳ նախարարի եւ հասարակական կազմակերպությունների հետ հանդիպումների ժամանակ արծարծվեցին բրյուսելյան նիստի օրակարգում ներառված հարցերն ու խնդիրները:
ՀՀ ԵՄ պատվիրակության կազմում էին Սամվել Ֆարմանյանը (պատվիրակության ղեկավար, ՀՀԿ), Նիկոլ Փաշինյանը (ՀԱԿ), Տիգրան Ուրիխանյանը (ԲՀԿ), Կարեն Բոթոյանը (ՕԵԿ): Հանդիպման մասնակիցները, կարեւորելով հայկական երկու խորհրդարանների միջեւ տարբեր ձեւաչափերով նման հանդիպումների հաճախակի կազմակերպման անհրաժեշտությունը, հանդես եկան մի շարք տեսակետներով, նկատառումներով եւ գործնական առաջարկություններով:

Делегация Комиссии парламентского сотрудничества Армения – ЕС в НКР
23-24 ноября делегация Комиссии парламентского сотрудничества Армения – Евросоюз (ЕС) находилась с рабочим визитом в НКР – с целью встречи с властями и общественностью республики перед созываемым 28-29 ноября с.г. в Брюсселе очередным заседанием комиссии. В ходе встреч с президентом НКР, депутатами НС, министром иностранных дел и представителями общественных организаций были затронуты вопросы и проблемы, вошедшие в повестку дня брюссельского заседания.
В составе делегации Армения – ЕС были руководитель делегации С.Фарманян (РПА), Н.Пашинян (АНК), Т.Уриханян (ППА), К.Ботоян ( ПОЕ). Участники встречи, подчеркнув необходимость организации более частых встреч в различных форматах между двумя армянскими парламентами, высказали свои точки зрения, намерения и дельные предложения.